Maksym (maksym) wrote,
Maksym
maksym

Обама на прощальній прес-конференції: про міжнародне право, Росію й санкції

Президент Обама на прощальній прес-конференції 18 січня, відповідаючи на питання щодо санкцій щодо Росії й заяви Трампа, що той розгляне можливість скасування санкцій відносно Росії, якщо остання суттєво скоротить свій ядерний арсенал:

"Причина, з якої ми запровадили санкції, нагадаю, не пов'язана з питаннями ядерних озброєнь; вона в тому, що на незалежність і суверенітет країни, України, Росія посягнула з використанням сили. Таку оцінку дали не ми, таку оцінку дала вся міжнародна спільнота.
І Росія продовжує окупувати територію України, втручатися в українські справи й підтримувати озброєних ставлеників, що порушили основні засади міжнародного права й міжнародні норми. Я сказав російській стороні: як тільки ви припините цим займатися, санкції буде скасовано.
...Гадаю, важливо просто пам'ятати, що причина запровадження санкцій стосовно Росії пов'язана з її діями в Україні. Вважаю, що для Сполучених Штатів важливо відстоювати той основоположний принцип, що великі країни не повинні постійно зазіхати на малі й залякувати їх.
Я вже говорив: я б розраховував на міцні стосунки між Росією й Україною. Вони історично пов'язані в найрізноманітніших культурних та суспільних аспектах. Але Україна є незалежною країною". (Мій неофіційний переклад.)
Tags: Росія, США, Україна, политика, політика, право
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments